1.5KE82CA
Manufacturer No:
1.5KE82CA
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
1.5KE82CA
Description:
TVS DIODE 70.1V 113V DO201
In Stock
732 pcs On sales
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
DO-201
Voltage - Breakdown (Min)
77.9V
Packaging
Cut Tape (CT)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.5A
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)