1.5KE10CA-B
Manufacturer No:
1.5KE10CA-B
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Datasheet:
1.5KE10CA-B
Description:
TVS DIODE 8.55V 14.5V DO201
In Stock
254 pcs On sales
Product Attribute
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
DO-201
Voltage - Breakdown (Min)
9.5V
Packaging
Bulk
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
8.55V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
104.8A