LTC3350IUHF
Manufacturer No:
LTC3350IUHF
Manufacture:
Linear Technology / Analog Devices
Package:
38-WFQFN Exposed Pad
Datasheet:
LTC3350IUHF
Description:
IC BACKUP CTRLR CHRG/MON
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package
38-QFN (5x7)
Series
Part Status
Obsolete
Applications
Supercapacitor Backup Controller
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
38-WFQFN Exposed Pad
Current - Supply
4mA
Voltage - Supply
4.5V ~ 35V