LT1579CS8-3.3#TRPBF
Manufacturer No:
LT1579CS8-3.3#TRPBF
Manufacture:
Linear Technology / Analog Devices
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
LT1579CS8-3.3#TRPBF
Description:
IC LDO REG SMART DUAL 3.3V 8SOIC
Product Attribute
Fault Protection
Over Current, Over Temperature, Reverse Battery, Reverse Current
Battery Chemistry
Multi-Chemistry
Operating Temperature
0°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package
8-SOIC
Series
Function
Power Management
Interface
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)