21-CBSA-1.25X3.0X0.225
Manufacturer No:
21-CBSA-1.25X3.0X0.225
Manufacture:
Leader Tech Inc.
Package:
Datasheet:
21-CBSA-1.25X3.0X0.225
Description:
RF SHIELD 1.25" X 3" SMD T/H
Product Attribute
Type
Shield, 2-Piece
Series
20-CBS
Part Status
Active
Ventilation
Non-Vented
Mounting Type
Surface Mount, Through Hole
Width - Overall
1.250" (31.75mm)
Height - Overall
0.225" (5.72mm)
Length - Overall
3.000" (76.20mm)