21-CBSA-1.0X3.25X0.225
Manufacturer No:
21-CBSA-1.0X3.25X0.225
Manufacture:
Leader Tech Inc.
Package:
Datasheet:
21-CBSA-1.0X3.25X0.225
Description:
RF SHIELD 1" X 3.25" SMD T/H
Product Attribute
Type
Shield, 2-Piece
Series
20-CBS
Part Status
Active
Ventilation
Non-Vented
Mounting Type
Surface Mount, Through Hole
Width - Overall
1.000" (25.40mm)
Height - Overall
0.225" (5.72mm)
Length - Overall
3.250" (82.55mm)