10X-CBSSV-1.0X1.5X0.115
Manufacturer No:
10X-CBSSV-1.0X1.5X0.115
Manufacture:
Leader Tech Inc.
Package:
Datasheet:
10X-CBSSV-1.0X1.5X0.115
Description:
RF SHIELD 1" X 1.5" SMD
Part Status
Active
Ventilation
Vent Holes in Pattern
Mounting Type
Surface Mount
Width - Overall
1.000" (25.40mm)
Height - Overall
0.115" (2.92mm)
Length - Overall
1.500" (38.10mm)