TRAB24/49003P
Manufacturer No:
TRAB24/49003P
Manufacture:
Laird Technologies IAS
Package:
Datasheet:
TRAB24/49003P
Description:
RF ANT 2.4GHZ/4.9GHZ DOME N FEM
Product Attribute
Applications
WLAN
Height (Max)
2.299" (58.40mm)
Gain
0.7dBi, 0.6dBi
Mounting Type
Panel Mount
VSWR
2, 3
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Series
Phantom®
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.85GHz
Features
Number of Bands
2
Packaging
Bulk
Ingress Protection
Part Status
Active
RF Family/Standard
WiFi
Power - Max
100W
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 4.9GHz