TYS5040150M-10
Manufacturer No:
TYS5040150M-10
Manufacture:
Laird - Signal Integrity Products
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TYS5040150M-10
Description:
FIXED IND 15UH 2A 86 MOHM SMD
Product Attribute
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Series
TYS5040
DC Resistance (DCR)
86mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
2A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
2A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
15µH
Frequency - Self Resonant
13MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz