MGV1707101M-10
Manufacturer No:
MGV1707101M-10
Manufacture:
Laird - Signal Integrity Products
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV1707101M-10
Description:
FIXED IND 100UH 5.3A 118MOHM SMD
In Stock
428 pcs On sales
Product Attribute
Ratings
DC Resistance (DCR)
118mOhm Max
Features
Current - Saturation
12A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
5.3A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
100µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Molded
Material - Core
Series
MGV
Size / Dimension
0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)