MGV12054R7M-10
Manufacturer No:
MGV12054R7M-10
Manufacture:
Laird - Signal Integrity Products
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV12054R7M-10
Description:
POWER INDUCTOR SMD
Product Attribute
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Type
Molded
Size / Dimension
0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Series
MGV
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
27A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
12A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
4.7µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz