PBRV7.37HR10Y000
Manufacturer No:
PBRV7.37HR10Y000
Manufacture:
Kyocera International Inc. Electronic Components
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
PBRV7.37HR10Y000
Description:
CERAMIC RES 7.37MHZ 30PF SMD
Series
PBRV-H, Kyocera
Features
Built in Capacitor
Frequency
7.37MHz
Packaging
Digi-Reel®
Capacitance
30pF
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
3-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Frequency Stability
±0.3%
Type
Ceramic
Frequency Tolerance
±0.1%
Height
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C