PBRV18.43MR50Y000
Manufacturer No:
PBRV18.43MR50Y000
Datasheet:
PBRV18.43MR50Y000
Description:
CERAMIC RES 18.43MHZ 10PF SMD
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±0.5%
Frequency Tolerance
±0.5%
Height
0.047" (1.19mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
PBRV-M, Kyocera
Features
Built in Capacitor
Frequency
18.43MHz
Packaging
Digi-Reel®
Capacitance
10pF