2225Y0500101KCT
Manufacturer No:
2225Y0500101KCT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
2225Y0500101KCT
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 2225
Series
FlexiCap™
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
100pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Part Status
Active
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Company Profile
2225Y0500101KCT Relevant information
2225
BATTERY HOLDER C 2 CELL PC PIN
2225-4L
2225-4L
RF TRANS NPN 40V 2.5GHZ 55LV
2225.0/100
CONN FERRULE 12AWG SILVER
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
22251A103GAT2A
22251A103GAT2A
CAP CER 10000PF 100V NP0 2225