RF1111X682K500KX102T
Manufacturer No:
RF1111X682K500KX102T
Manufacture:
Knowles NOVACAP
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
RF1111X682K500KX102T
Description:
CAP CER 6800PF 50V BX 1111
Product Attribute
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
6800pF
Temperature Coefficient
BX
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)
Features
High Temperature
Voltage - Rated
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)