C11AH470K-6ZN-X1T
Manufacturer No:
C11AH470K-6ZN-X1T
Datasheet:
C11AH470K-6ZN-X1T
Description:
CAP CER 0505
Product Attribute
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
47pF
Temperature Coefficient
P90
Part Status
Active
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
AH
Voltage - Rated
200V
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)