C1206F105K3RACTU
Manufacturer No:
C1206F105K3RACTU
Datasheet:
C1206F105K3RACTU
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Product Attribute
Ratings
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Features
Open Mode
Voltage - Rated
25V
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
1µF