C0805X103KARACAUTO
Manufacturer No:
C0805X103KARACAUTO
Datasheet:
C0805X103KARACAUTO
Description:
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805 AU
Product Attribute
Ratings
AEC-Q200
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
250V
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
10000pF