C0805C332J5GACTU
Manufacturer No:
C0805C332J5GACTU
Manufacture:
KEMET
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
C0805C332J5GACTU
Description:
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Product Attribute
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
3300pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
SMD Comm C0G
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)
Features
Low ESL
Voltage - Rated
50V
Packaging
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%