C0603C473J1RACTU
Manufacturer No:
C0603C473J1RACTU
Datasheet:
C0603C473J1RACTU
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603
Product Attribute
Ratings
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)
Features
Voltage - Rated
100V
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.047µF