C0603C151JAGACAUTO
Manufacturer No:
C0603C151JAGACAUTO
Datasheet:
C0603C151JAGACAUTO
Description:
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 0603
Product Attribute
Features
Low ESL
Voltage - Rated
250V
Packaging
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
150pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
Automotive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
SMD Auto C0G
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Ratings
AEC-Q200
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)