SHR-20V-S-B
Manufacturer No:
SHR-20V-S-B
Manufacture:
JST Sales America Inc.
Package:
Datasheet:
SHR-20V-S-B
Description:
CONN HOUSING SH 20POS 1MM WHITE
Product Attribute
Connector Type
Receptacle
Fastening Type
Note
Contacts Not Included
Number of Rows
1
Color
Natural
Contact Termination
Crimp
Pitch
0.039" (1.00mm)