PNDP-20V-Z
Manufacturer No:
PNDP-20V-Z
Manufacture:
JST Sales America Inc.
Package:
Datasheet:
PNDP-20V-Z
Description:
CONN HOUSING PND 2MM 20POS DUAL
Series
PND
Features
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Row Spacing
0.197" (5.00mm)
Contact Type
Female Socket
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Connector Type
Receptacle
Fastening Type
Latch Lock
Note
Contacts Not Included
Number of Rows
2
Color
Ivory
Contact Termination
Crimp
Pitch
0.079" (2.00mm)