502R30W681KV3E-****-SC
Manufacturer No:
502R30W681KV3E-****-SC
Manufacture:
Johanson Dielectrics, Inc.
Package:
2211 (5728 Metric)
Datasheet:
502R30W681KV3E-****-SC
Description:
CAP CER 680PF 250VAC X7R 2211
Series
SC
Thickness (Max)
0.115" (2.92mm)
Ratings
Y2
Voltage - Rated
250V
Features
Size / Dimension
0.225" L x 0.110" W (5.72mm x 2.80mm)
Packaging
Cut Tape (CT)
Height - Seated (Max)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
680pF