502R29W681KV3E-****-SC
Manufacturer No:
502R29W681KV3E-****-SC
Manufacture:
Johanson Dielectrics, Inc.
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
502R29W681KV3E-****-SC
Description:
CAP CER 680PF 250VAC X7R 1808
Product Attribute
Ratings
X1, Y2
Voltage - Rated
250V
Features
Size / Dimension
0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
680pF
Part Status
Active
Applications
Safety
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Series
SC
Thickness (Max)
0.085" (2.16mm)