500R07N680JV4T
Manufacturer No:
500R07N680JV4T
Manufacture:
Johanson Dielectrics, Inc.
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
500R07N680JV4T
Description:
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0402
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Series
Thickness (Max)
0.025" (0.64mm)
Ratings
Voltage - Rated
50V
Features
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Capacitance
68pF