302S43W151KF4E
Manufacturer No:
302S43W151KF4E
Manufacture:
Johanson Dielectrics, Inc.
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
302S43W151KF4E
Description:
CAP CER 150PF 3KV X7R 1812
Product Attribute
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
150pF
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Series
PolyTerm®
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)
Ratings
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)