202R29W102KV4E
Manufacturer No:
202R29W102KV4E
Manufacture:
Johanson Dielectrics, Inc.
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
202R29W102KV4E
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Series
Thickness (Max)
0.085" (2.16mm)
Ratings
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
1000pF