202R18N470JV4E
Manufacturer No:
202R18N470JV4E
Manufacture:
Johanson Dielectrics, Inc.
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
202R18N470JV4E
Description:
CAP CER 47PF 2KV C0G/NP0 1206
Product Attribute
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Series
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)
Ratings
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Capacitance
47pF