Q 16,0-JXS32-12-10/15-T1-WA-LF
Manufacturer No:
Q 16,0-JXS32-12-10/15-T1-WA-LF
Manufacture:
Jauch Quartz
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Q 16,0-JXS32-12-10/15-T1-WA-LF
Description:
CRYSTAL 16MHZ 12PF SMD
Product Attribute
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±10ppm
Series
JXS32-WA
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
12pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±15ppm