INND-TS56ACG
Manufacturer No:
INND-TS56ACG
Package:
10-DIP (0.600", 15.24mm)
Datasheet:
INND-TS56ACG
Series
INND-TS56
Power Dissipation (Max)
70mW
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V
Common Pin
Common Cathode
Current - Test
20mA
Package / Case
10-DIP (0.600", 15.24mm)
Digit/Alpha Size
0.56" (14.22mm)
Size / Dimension
0.748" H x 0.496" W x 0.315" D (19.00mm x 12.60mm x 8.00mm)