INND-TS30YAB
Manufacturer No:
INND-TS30YAB
Manufacture:
Inolux
Package:
10-DIP (0.200", 5.08mm)
Datasheet:
INND-TS30YAB
Description:
7-SEG. DISPLAY / THROUGH HOLE /
Product Attribute
Wavelength - Peak
592nm
Millicandela Rating
30mcd
Color
Yellow
Number of Characters
1
Series
INND-TS30
Power Dissipation (Max)
70mW
Packaging
Tube
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2V
Common Pin
Common Anode
Part Status
Active
Display Type
7-Segment
Current - Test
20mA
Package / Case
10-DIP (0.200", 5.08mm)
Digit/Alpha Size
0.30" (7.62mm)
Size / Dimension
0.500" H x 0.300" W x 0.240" D (12.70mm x 7.62mm x 6.10mm)