INND-TS30GAG
Manufacturer No:
INND-TS30GAG
Manufacture:
Inolux
Package:
10-DIP (0.200", 5.08mm)
Datasheet:
INND-TS30GAG
Description:
7-SEG. DISPLAY / THROUGH HOLE /
Series
INND-TS30
Power Dissipation (Max)
114mW
Packaging
Tube
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.2V
Common Pin
Common Anode
Part Status
Active
Display Type
7-Segment
Current - Test
20mA
Package / Case
10-DIP (0.200", 5.08mm)
Digit/Alpha Size
0.30" (7.62mm)
Size / Dimension
0.500" H x 0.300" W x 0.240" D (12.70mm x 7.62mm x 6.10mm)