ESD3V3U1U-02LRH E6327
Manufacturer No:
ESD3V3U1U-02LRH E6327
Manufacture:
Infineon Technologies
Package:
SOD-882
Datasheet:
ESD3V3U1U-02LRH E6327
Description:
TVS DIODE 3.3V 28V TSLP-2
Product Attribute
Mounting Type
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Package / Case
SOD-882
Base Part Number
ESD3V3
Power - Peak Pulse
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
0.4pF @ 1GHz
Type
Zener
Supplier Device Package
PG-TSLP-2
Series
Unidirectional Channels
1
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Part Status
Obsolete
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
28V (Typ)
Applications
Ethernet, HDMI
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)