72V3680L6BBG8
Manufacturer No:
72V3680L6BBG8
Package:
144-BGA
Datasheet:
72V3680L6BBG8
Description:
IC FIFO SS 16384X36 6NS 144-BGA
Product Attribute
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Data Rate
166MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Access Time
4ns
Current - Supply (Max)
40mA
Memory Size
576K (16K x 36)
Supplier Device Package
144-PBGA (13x13)
Part Status
Active
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
144-BGA
Series
72V