72V3670L7-5BB
Manufacturer No:
72V3670L7-5BB
Package:
144-BGA
Datasheet:
72V3670L7-5BB
Description:
IC FIFO SS 8192X36 7-5NS 144BGA
Access Time
5ns
Current - Supply (Max)
40mA
Memory Size
288K (8K x 36)
Supplier Device Package
144-PBGA (13x13)
Part Status
Active
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Package / Case
144-BGA
Series
72V
Base Part Number
72V3670
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Data Rate
133.3MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C