72V3670L6BB
Manufacturer No:
72V3670L6BB
Package:
144-BGA
Datasheet:
72V3670L6BB
Description:
IC FIFO SS 8192X36 6NS 144-BGA
Product Attribute
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Data Rate
166MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tray
Access Time
4ns
Current - Supply (Max)
40mA
Memory Size
288K (8K x 36)
Supplier Device Package
144-PBGA (13x13)
Package / Case
144-BGA
Series
72V