72V283L7-5PFGI8
Manufacturer No:
72V283L7-5PFGI8
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
80-LQFP
Datasheet:
72V283L7-5PFGI8
Description:
IC FIFO 32768X18 7-5NS 80QFP
Packaging
Tape & Reel (TR)
Retransmit Capability
Yes
Access Time
5ns
Current - Supply (Max)
35mA
Memory Size
576K (32K x 18)(64K x 9)
Supplier Device Package
80-TQFP (14x14)
Part Status
Active
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
80-LQFP
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V283
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Data Rate
133.3MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C