72V273L7-5BCGI
Manufacturer No:
72V273L7-5BCGI
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
100-LBGA
Datasheet:
72V273L7-5BCGI
Description:
IC FIFO 16384X18 7-5NS 100BGA
Part Status
Active
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Yes
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
100-LBGA
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V273
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Data Rate
133.3MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tray
Retransmit Capability
Access Time
5ns
Current - Supply (Max)
35mA