72V255LA10PFG
Manufacturer No:
72V255LA10PFG
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
64-LQFP
Datasheet:
72V255LA10PFG
Description:
IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-TQFP
Product Attribute
Memory Size
144K (8K x 18)
Supplier Device Package
64-TQFP (14x14)
Part Status
Active
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Yes
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
64-LQFP
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V255
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
100MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tray
Retransmit Capability
Access Time
6.5ns
Current - Supply (Max)
55mA