71V35761S166PFGI
Manufacturer No:
71V35761S166PFGI
Package:
100-LQFP
Datasheet:
71V35761S166PFGI
Description:
IC SRAM 4.5M PARALLEL 100TQFP
Product Attribute
Package / Case
100-LQFP
Clock Frequency
166MHz
Base Part Number
IDT71V35761
Series
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Technology
SRAM - Synchronous, SDR
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)