71V3556SA150BG8
Manufacturer No:
71V3556SA150BG8
Package:
119-BGA
Datasheet:
71V3556SA150BG8
Description:
IC SRAM 4.5M PARALLEL 119PBGA
Product Attribute
Access Time
3.8ns
Supplier Device Package
119-PBGA (14x22)
Memory Size
4.5Mb (128K x 36)
Write Cycle Time - Word, Page
Memory Type
Volatile
Part Status
Active
Package / Case
119-BGA
Clock Frequency
150MHz
Base Part Number
IDT71V3556
Series
Memory Interface
Parallel
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)