71V3556SA100BG8
Manufacturer No:
71V3556SA100BG8
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
119-BGA
Datasheet:
71V3556SA100BG8
Description:
IC SRAM 4.5M PARALLEL 119PBGA
Product Attribute
Memory Type
Volatile
Part Status
Active
Memory Format
SRAM
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
119-BGA
Clock Frequency
100MHz
Base Part Number
IDT71V3556
Series
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Technology
SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)