HR10A-13R-20SC(73)
Manufacturer No:
HR10A-13R-20SC(73)
Manufacture:
Hirose Electric Co Ltd
Package:
Datasheet:
HR10A-13R-20SC(73)
Description:
CONN RCPT HSG FMALE 20POS PNL MT
In Stock
270 pcs On sales
Part Status
Active
Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Contact Size
1.0mm
Ingress Protection
Contact Type
Crimp
Number of Positions
20
Shell Finish
Nickel
Shell Size - Insert
13
Note
Contacts Not Included
Contact Shape
Circular
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C