DF3-22SCF
Manufacturer No:
DF3-22SCF
Manufacture:
Hirose Electric Co Ltd
Package:
Datasheet:
DF3-22SCF
Description:
CONN SOCKET 22AWG CRIMP TIN
Product Attribute
Type
Series
DF3
Packaging
Cut Tape (CT)
Wire Gauge
22 AWG
Part Status
Active
Pin or Socket
Socket
Contact Finish
Tin
Contact Termination
Crimp
Contact Finish Thickness
Company Profile
DF3-22SCF Relevant information
DF3-10EP-2A
DF3-10EP-2A
CONN ADAPT PLUG/PLUG 10POS 2MM