DF11-14DS-2C
Manufacturer No:
DF11-14DS-2C
Manufacture:
Hirose Electric Co Ltd
Package:
Datasheet:
DF11-14DS-2C
Description:
CONN SOCKET 14POS 2MM DUAL CRIMP
Product Attribute
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Contact Type
Female Socket
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Connector Type
Receptacle
Fastening Type
Note
Contacts Not Included
Number of Rows
2
Color
Black
Contact Termination
Crimp
Pitch
0.079" (2.00mm)