GS882Z18CB-333I
Manufacturer No:
GS882Z18CB-333I
Package:
BGA-119
Datasheet:
GS882Z18CB-333I
Description:
SRAM 2.5 or 3.3V 512K x 18 9M
Supply Voltage - Min
2.3 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
42
Maximum Clock Frequency
333 MHz
Organization
512 k x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
NBT Pipeline/Flow Through
Series
GS882Z18CB
Package / Case
BGA-119
Tradename
NBT SRAM
Access Time
4.5 ns
Supply Current - Max
185 mA, 240 mA
Memory Size
9 Mbit
Supply Voltage - Max
3.6 V