GS8662T37BGD-333
Manufacturer No:
GS8662T37BGD-333
Datasheet:
GS8662T37BGD-333
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 36 72M
Product Attribute
Organization
2 M x 36
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Interface Type
Parallel
Type
SigmaDDR-II+ B2
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
GSI Technology
Package / Case
BGA-165
Series
GS8662T37BGD
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaDDR-II+
Supply Current - Max
685 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Maximum Clock Frequency
333 MHz