GS8662R08BD-250I
Manufacturer No:
GS8662R08BD-250I
Datasheet:
GS8662R08BD-250I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 8M x 8 64M
Product Attribute
Interface Type
Parallel
Type
SigmaDDR-II B4
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
GSI Technology
Package / Case
BGA-165
Series
GS8662R08BD
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaDDR-II
Supply Current - Max
435 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Maximum Clock Frequency
250 MHz