GS8662D08BGD-300I
Manufacturer No:
GS8662D08BGD-300I
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8662D08BGD-300I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 8M x 8 64M
Product Attribute
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
15
Manufacturer
GSI Technology
Maximum Clock Frequency
300 MHz
Organization
8 M x 8
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
RoHS
Details
Interface Type
Parallel
Type
SigmaQuad-II
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
Package / Case
BGA-165
Series
GS8662D08BGD
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaQuad-II
Supply Current - Max
590 mA
Memory Size
72 Mbit
Supply Voltage - Max
1.9 V